Cayman Cup Dyskusja Ogólna - Page 8
Zaloguj
Szukaj
Display results as :
Advanced Search
Statistics
Mamy 130 zarejestrowanych użytkownikówOstatnio zarejestrował się GTPL_MIKOS_21Nasi użytkownicy napisali 1959 wiadomościin 136 subjects
Top posting users this week
9 Posty - 23%
7 Posty - 18%
6 Posty - 15%
5 Posty - 13%
4 Posty - 10%
3 Posty - 8%
3 Posty - 8%
2 Posty - 5%
1 Pisanie - 3%

Share
Go down
Reputacja : 10
Zobacz profil autorahttps://conquestracing.net/

Re: Cayman Cup Dyskusja Ogólna

on Wto Kwi 17 2018, 22:33
W temacie od klasyfikacji generalnej.
Reputacja : 1
Zobacz profil autora

on Sro Kwi 18 2018, 08:47
Cayman Cup --> Cayman Cup klasyfikacja generalna ---> chyba w drugim poscie masz odnosnik do pliku excel
Zobacz profil autora

on Pią Kwi 20 2018, 10:01
Witam, po wyscigu rundy 5, kolejny raz utwierdzilem sie w przekonaniu, ze start z SC wprowadza wiecej zamieszania niz pozytku:
1. Utrzymanie ustalonej predkosci jest mozliwe moze na pierwszych 4 miejscach, a im dalej tym gorzej
2. Tuz przed linia startu jest spore zamieszanie, kazdy chce byc jak najblizej drugiego, wystarczy, ze jeden niespodziewanie wcisnie hamulce i karambol gotowy - jeszcze nie przekroczylem linii startu, a juz mialem uszkodzone auto z tylu, najpierw uderzenie przez SC (zrobilem mu miejsce), a potem przez Nvilola (tak samo jak ja nie spodziewal sie hamowania na prostej startowej).
3. Transmisja zaczyna sie z opoznieniem, a wiec nie widac najwazniejszej czesci wyscigu, czyli pierwszych zakretow - ale to akurat mniej wazny element dla niektorych.

Najlepszy bylby start z pol startowych, ale wiem, ze na ten moment gra na to nie pozwala, dlatego zostaje start lotny, wg mnie najlepsze dostepne na ten moment rozwiazanie. Uwazam, ze trzeba to przemyslec, bo jest to spory problem, dzieki ktoremu poczatek stawki, zyskuje czasowa przepasc.
Admin
Reputacja : 11
Zobacz profil autorahttps://www.youtube.com/channel/UCPP-qhGGej1tenl8CReMNAg?

on Pią Kwi 20 2018, 10:29
A-R-E-K_86_POL napisał:Witam, po wyscigu rundy 5, kolejny raz utwierdzilem sie w przekonaniu, ze start z SC wprowadza wiecej zamieszania niz pozytku:
1. Utrzymanie ustalonej predkosci jest mozliwe moze na pierwszych 4 miejscach, a im dalej tym gorzej
2. Tuz przed linia startu jest spore zamieszanie, kazdy chce byc jak najblizej drugiego, wystarczy, ze jeden niespodziewanie wcisnie hamulce i karambol gotowy - jeszcze nie przekroczylem linii startu, a juz mialem uszkodzone auto z tylu, najpierw uderzenie przez SC (zrobilem mu miejsce), a potem przez Nvilola (tak samo jak ja nie spodziewal sie hamowania na prostej startowej).
3. Transmisja zaczyna sie z opoznieniem, a wiec nie widac najwazniejszej czesci wyscigu, czyli pierwszych zakretow - ale to akurat mniej wazny element dla niektorych.

Najlepszy bylby start z pol startowych, ale wiem, ze na ten moment gra na to nie pozwala, dlatego zostaje start lotny, wg mnie najlepsze dostepne na ten moment rozwiazanie. Uwazam, ze trzeba to przemyslec, bo jest to spory problem, dzieki ktoremu poczatek stawki, zyskuje czasowa przepasc.

Zgadzam się z tobą w większości tego co napisałeś. Od siebie jeszcze dodam, ze nikt nie przepuścił SC na początku tylko musiał was gonić przez polowe okrążenia co powodowało, ze ja tez wszystkich goniłem  gdybym nie przyspieszał momentami nawet do 160 km/h to pewnie bym startował z 10s straty. SC to fajna sprawa ale myślę, ze zanim zacznie to wychodzić to daleka droga przed nami Smile

Zobacz profil autora

on Pią Kwi 20 2018, 10:40
Miejsce zrobilem, zeby SC mogl przejechac (a i tak oberwalem:p), a predkoscia staralem sie dostosowac do tych z przodu, zebym nie musial palic gumy nie potrzebnie goniac auto poprzedzajace. Auto na PP powinno zwolnic stawke... Poprostu jest to trudne do wykonania.
Reputacja : 0
Zobacz profil autora

on Pią Kwi 20 2018, 10:45
Przede wszystkim to mieliście stać i czekać jak wszystkich wyprzedzę i dopiero jechać. Panowiez czołówki wytrwali do przodu z kopyta i zamieszanie gotowe. Stawka zwolniła w końcu do tych 120/h i było ok potem. Nie moja wina, że niektórzy nie potrafią trzymać prędkości i odległości. 
Stuknięcie było i trudno. Musiałem gonić niepotrzebnie.
Zobacz profil autora

on Pią Kwi 20 2018, 10:52
Pierwszy zakret jechalem po zewnetrznej przy linii, bez gwaltownych ruchow, ale spoko nie mam pretensji do Ciebie, pisze tylko, ze to sie nie sprawdza. Prawda jest taka, ze powinienes miec mozliwosc wyprzedzenia wszystkich juz na prostej startowej, ale tak nie bylo....
Admin

on Pią Kwi 20 2018, 10:54
A-R-E-K_86_POL napisał:Miejsce zrobilem, zeby SC mogl przejechac (a i tak oberwalem:p), a predkoscia staralem sie dostosowac do tych z przodu, zebym nie musial palic gumy nie potrzebnie goniac auto poprzedzajace. Auto na PP powinno zwolnic stawke... Poprostu jest to trudne do wykonania.

Jarek napisał:Przede wszystkim to mieliście stać i czekać jak wszystkich wyprzedzę i dopiero jechać. Panowiez czołówki wytrwali do przodu z kopyta i zamieszanie gotowe. Stawka zwolniła w końcu do tych 120/h i było ok potem. Nie moja wina, że niektórzy nie potrafią trzymać prędkości i odległości. 
Stuknięcie było i trudno. Musiałem gonić niepotrzebnie.

A-R-E-K_86_POL napisał:Pierwszy zakret jechalem po zewnetrznej przy linii, bez gwaltownych ruchow, ale spoko nie mam pretensji do Ciebie, pisze tylko, ze to sie nie sprawdza. Prawda jest taka, ze powinienes miec mozliwosc wyprzedzenia wszystkich juz na prostej startowej, ale tak nie bylo....
Zgadzam się z wami. Gdyby wszyscy ładnie przepuscili Jarka to może by zdążył przyhamować wszystkich. Nic trudno nie będziemy płakać Smile Następnym razem będzie lepiej.

Reputacja : 32
Zobacz profil autora

on Pią Kwi 20 2018, 20:26
Przecież host ustawia grid, więc nie można SC ustawić na PP ? Chyba ktoś coś zapomniał Smile Faktem jest że jadący za SC nie dali mu za ostatnim zakrętem odjechać do przodu i start był w zasadzie na jego zderzaku, a SC stał się zawalidrogą na torze za linią s/m. Przed ostatnim zakrętem stawka za SC powinna zwolnić żeby wszyscy się zjechali, a po wyjeździe z ostatniego zakrętu SC powinien dać po garach i uciekać do linii s/m, a potem od razu spadać z toru. Reszta powinna od ostatniego zakrętu dojeżdżać do linii s/m najwyżej 80 km/h, równym tempem i wcisnąć do dechy, gdy pojawi się czas SC. Przecież to takie proste do zrobienia.
Zobacz profil autora

on Sob Kwi 21 2018, 13:38
Kiedy można się spodziewać wyników rundy czwartej i czy runda 6 jest ostatnią?
Zobacz profil autora

on Sob Kwi 21 2018, 17:07
No to ustalcie jakieś zasady może trochę wcześniej, ja jechałem cały czas 120km/h tak jak było ostatecznie ustalone w lobby. Nikt nic nie mówił, że mamy się zatrzymać. I dlaczego nie można ustawić SC od razu jako pierwszego?
Admin

on Sob Kwi 21 2018, 17:21
GTPL_oldboy1957 napisał:Przecież host ustawia grid, więc nie można SC ustawić na PP ? Chyba ktoś coś zapomniał Smile Faktem jest że jadący za SC nie dali mu za ostatnim zakrętem odjechać do przodu i start był w zasadzie na jego zderzaku, a SC stał się zawalidrogą na torze za linią s/m. Przed ostatnim zakrętem stawka za SC powinna zwolnić żeby wszyscy się zjechali, a po wyjeździe z ostatniego zakrętu SC powinien dać po garach i uciekać do linii s/m, a potem od razu spadać z toru. Reszta powinna od ostatniego zakrętu dojeżdżać do linii s/m najwyżej 80 km/h, równym tempem i wcisnąć do dechy, gdy pojawi się czas SC. Przecież to takie proste do zrobienia.

SRC_puzel napisał:No to ustalcie jakieś zasady może trochę wcześniej, ja jechałem cały czas 120km/h tak jak było ostatecznie ustalone w lobby. Nikt nic nie mówił, że mamy się zatrzymać. I dlaczego nie można ustawić SC od razu jako pierwszego?

Grida nie ustawiam, ponieważ gra ustawia ludzi na torze pod względem czasu jeśli jedziemy kwali w formie treningu. Co do zasad odnośnie SC to zawsze ustalamy je pod trasę i najlepiej zrobić to własnie w lobby przed wyścigiem. Zasady ogólne powinny być znane czyli SC jeśli startuje z końca to powinno zostać przepuszczone na pierwsza pozycje, a potem dopiero formować kolumnę startowa. Zasady zostały ograniczone do minimum z powodu tego co było po wyścigu interlagos Smile.

Admin

on Sob Kwi 21 2018, 17:25
bytkuba napisał:Kiedy można się spodziewać wyników rundy czwartej i czy runda 6 jest ostatnią?
Myślę, ze nie prędzej jak początek tygodnia. Runda 6 w teorii jest ostania. Musimy jednak powtórzyć jeszcze raz wyścig na alascae wiec koniec przewiduje 03.05, ale jednoczesne zdaje sobie sprawę ze w tym terminie wyścig może się nie odbyć, wiec bardziej realna data to 10.05. Start kolejnej ligi będzie wtedy analogicznie 17.05. Nie bierzcie tych terminów jako ostateczne wszystko jeszcze może się zmienić

Zobacz profil autora

on Sob Kwi 21 2018, 17:56
W takim razie trzeba będzie zatrudnić VP_boxer4everr na SC Laughing
Zobacz profil autora

on Sob Kwi 21 2018, 18:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Vulgar, skoro nie ustawiasz grida, to po jaką cholerę czekamy tyle czasu na start wyścigu, po zakończeniu kwal? Zamiast pisać na czacie "koniec kwali", a potem czekać nie wiadomo na co, chyba prościej i szybciej jest uruchomić wyścig w momencie, w którym uznasz, że kwali się zakończyło. Poza tym taki sposób zapobiegnie również wykręcaniu best lapów po zakończeniu kwali, co już kilka razy widziałem.
A co do ustawiania grida przez grę, to wciąż mam wątpliwości, czy zawsze ustawi prawidłowo. Chyba lepiej zrobić to samemu, a przy okazji ustawić SC na PP.
Admin

on Sob Kwi 21 2018, 18:07
GTPL_oldboy1957 napisał:Vulgar, skoro nie ustawiasz grida, to po jaką cholerę czekamy tyle czasu na start wyścigu, po zakończeniu kwal? Zamiast pisać na czacie "koniec kwali", a potem czekać nie wiadomo na co, chyba prościej i szybciej jest uruchomić wyścig w momencie, w którym uznasz, że kwali się zakończyło. Poza tym taki sposób zapobiegnie również wykręcaniu best lapów po zakończeniu kwali, co już kilka razy widziałem.
A co do ustawiania grida przez grę, to wciąż mam wątpliwości, czy zawsze ustawi prawidłowo. Chyba lepiej zrobić to samemu, a przy okazji ustawić SC na PP.

Tak ostatnio czekalismy bo ktos napisal ze musi siku Very Happy po za tym jactez musze sie przygotowac bo jako orgabizator mam kilka rzeczy dodatkowo do zribienia niz tylko usiasc i jechac. Ustawianie przez gre dziala jesli wszyscy wyjada za T1 jedyne co trzeba zrobic po starcie to przepuscic sc i trzymac sie limitow kmh.

Zobacz profil autora

on Sob Kwi 21 2018, 18:08
To z jaką prędkością jechać zanim SC nas powymija? Smile
Admin

on Sob Kwi 21 2018, 18:12
SRC_puzel napisał:To z jaką prędkością jechać zanim SC nas powymija? Smile

W moim odczuciu to powinno wygladac tak:

Wszyscy po starcie czekaja az minie ich sc.
Sc zwalnia az nie uformuje sie kolumna startowa.
Sc przyspiesza do predkosci ustalonej przed wyscigiem.
Przed linia start meta sc przyspiesza zeby wypracowac odstep miedzy stawka startowa ale tylko sc przyspiesza reszta jedzie w granicach limitu.
Po przekroczeniu start meta przez sc wszyscy ruszamy

Zobacz profil autora

on Sob Kwi 21 2018, 18:15
Ale mamy się zatrzymać czy jechać np. 50km/h?
Admin

on Sob Kwi 21 2018, 19:52
SRC_puzel napisał:Ale mamy się zatrzymać czy jechać np. 50km/h?

Mysle ze 50 km/h to max zanim minie wszystkich sc

Zobacz profil autora

on Nie Kwi 22 2018, 18:59
Arsenal musi przejść jakieś poważne szkolenie, bo to, co wyczynia na dojeździe do linii s/m woła o pomstę do nieba. Smile
Admin

on Nie Kwi 22 2018, 19:42
GTPL_oldboy1957 napisał:Arsenal musi przejść jakieś poważne szkolenie, bo to, co wyczynia na dojeździe do linii s/m woła o pomstę do nieba. Smile

Ja proponuje mu pomalowac caymana na safety car bo te wynalazki gr x to sie nie chca prowadzic dlatego arsenal zawsze wyglada jakby po flaszce sie bral za prowadzenie Very Happy

Zobacz profil autora

on Nie Kwi 22 2018, 20:20
GTPL_oldboy1957 napisał:Arsenal musi przejść jakieś poważne szkolenie, bo to, co wyczynia na dojeździe do linii s/m woła o pomstę do nieba. Smile
Arsenal nie musi żadnego szkolenia w GTS przechodzić. Po prostu nie będzie tracił czasu na ćwiczenie jazdy godzinami w takim Arcade Racer jakim jest GTS Very Happy
Zobacz profil autora

on Nie Kwi 22 2018, 21:39
Message reputation : 100% (1 vote)
Jarek, to w takim razie co się stało, że po wyjściu z ostatniego zakrętu, zamiast dać w gaz, jechałeś wciąż 120 aż do linii s/m? Czy to wina Arcade, czy niekumatego kierowcy SC? Very Happy
Admin

on Pon Kwi 23 2018, 09:35
GTPL_oldboy1957 napisał:Jarek, to w takim razie co się stało, że po wyjściu z ostatniego zakrętu, zamiast dać w gaz, jechałeś wciąż 120 aż do linii s/m? Czy to wina Arcade, czy niekumatego kierowcy SC? Very Happy

Ja myślę ze ta M4 i tak szybciej nie pojedzie Very Happy lol!

Powrót do góry