Cayman Cup Dyskusja Ogólna - Page 2
Zaloguj
Szukaj
Display results as :
Advanced Search
Statistics
Mamy 125 zarejestrowanych użytkownikówOstatnio zarejestrował się Kiler__PSNasi użytkownicy napisali 1610 wiadomościin 119 subjects
Top posting users this week
3 Posty - 20%
2 Posty - 13%
2 Posty - 13%
2 Posty - 13%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
Share
Go down
Reputacja : 4
Zobacz profil autora

Re: Cayman Cup Dyskusja Ogólna

on Pią Mar 23 2018, 14:28
No to juz godziny policzone....kto nieogladal niech oglada..
Reputacja : 13
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 15:45
Message reputation : 67% (3 votes)
Co do wniosków o kary w wątku obok. Prędkość na starcie dyktował SC. Ja starałem się trzymać szyk, więc te kary lekko z dupy są.

Poza tym było mówione. Startować kiedy pojawi się czas SC i tak wszyscy zrobili. To jak startować bez wyprzedzania nikogo?
Admin
Reputacja : 8
Zobacz profil autorahttps://www.youtube.com/channel/UCPP-qhGGej1tenl8CReMNAg?

on Pią Mar 23 2018, 15:48
mataman napisał:Co do wniosków o kary w wątku obok. Prędkość na starcie dyktował SC. Ja starałem się trzymać szyk, więc te kary lekko z dupy są.

Poza tym było mówione. Startować kiedy pojawi się czas SC i tak wszyscy zrobili. To jak startować bez wyprzedzania nikogo?

To tylko cześć wycięta z regulaminu:

4. Zabrania się:

a) Zmiany swojej linii jazdy oraz wyprzedzania innych uczestników przez pełne okrążenie formujące, z wyjątkiem wypadnięcia kogoś poza tor.
b) Zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy innymi samochodami w celu uniknięcia kolizji.
c) Jazda z prędkością nie większa niż 120km/h.
d) Wyprzedzanie przed linią startu mety jest ZAKAZANE. Zasada ta nie dotyczy wyprzedzania - ominięcia auta 'obok' w tym samym rzędzie. Złamanie tej zasady będzie oznaczać karę DT - a zatem odpowiednik kary 25s. doliczonej do czasu wyścigu kierowcy. (Jest to kłopotliwe ale konieczne, ponieważ osoby startujące z ostatniej linii mogłyby specjalnie nabrać większych prędkości, po czym przy 'Green flag' będąc już dużo bardziej rozpędzonym osiągnąć znaczące korzyści.)

Reputacja : 13
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 15:57
Będę teraz jak Oldboy.....

Zasada startu po ukazaniu się czasu SC i zakaz wyprzedzania przed linia star/meta są ze sobą sprzeczne. I niemożliwe do zrealizowania.

Druga sprawa, albo trzymamy szyk za SC albo jedziemy 120km/h.
Reputacja : 10
Zobacz profil autorahttps://conquestracing.net/

on Pią Mar 23 2018, 16:02
Lol, a to się wyklucza? Jedziemy w szyku 120km/h. Jaki problem?
Reputacja : 2
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 16:58
Może odwrócić sytuację. Co w przypadku kiedy ktoś z P8 pomimo widocznego czasu SC nie przyspieszy a czołówka odjedzie. Całe reszta ma czekać? Bez sensu.
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 17:07
Dodatkowo, przypadkiem problemem nie był SC który jechał za szybko?

on Pią Mar 23 2018, 17:20
SC musiał jechać inaczej aby odjechać od stawki i usunąć się z toru w sposób bezpieczny. Nie patrzcie na SC ale na swoje liczniki. SC tylko prowadzi stawkę. A jeśli ktoś celowo nie przyśpieszy - zwolni bądź zahamuje przy green flag - wtedy dostanie sam DT. Oczywiście nie licząc marginesu kilku sekund od ukazania się 'Green flag', bo wtedy liczy się czas reakcji samego kierowcy, a reakcję każdy ma inną.
Reputacja : 32
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 17:33
Wyjątkowo całkowicie zgadzam się z matamanem. Nie ma fizycznej możliwości wykonania ostrego startu na sygnał jakim jest wyświetlenie się czasu SC z jednoczesnym nie wyprzedzaniem po tym sygnale. Bo co ma zrobić ktoś, kto wystartował prawidłowo, a jadący w rzędzie przed nim zaspali i nie zareagowali w odpowiednim momencie? Ma hamować żeby ich przed linią s/m nie wyprzedzić? To przecież całkowicie kłóci się z zasadą startu na konkretny sygnał, jaką tu mamy. Linia s/m nie powinna mieć tu żadnego znaczenia. Więc jeśli organizator ma zamiar kogoś za to karać, to ma mój zdecydowany sprzeciw.
Co do jazdy za SC, to po wjeździe pierwszego na ostatnią prostą powinien on zwolnić tak, aby stawka zdążyła się zjechać i ustawić w odpowiednim szyku i kolejności, a także po to, aby SC zdążył odjechać na taką odległość żeby startujący nie siedzieli mu na zderzaku. Ale przy pierwszej próbie takiego startu jak wczoraj, to nie ma prawa się udać, bo nawet sam SC miał poważne problemy żeby dojechać do prostej s/m, bo chyba pomyłkowo założył komfortowe opony albo musi przejść szybki kurs jazdy na padzie. To wszystko musi się dograć ale nie twórzmy niepotrzebnych komplikacji, bo się wszyscy pogubią.

on Pią Mar 23 2018, 17:44
Message reputation : 0% (1 vote)
A ja się nie zgadzam kompletnie z waszą oceną. Regulamin i zasady są dostępne od kilku dni, więc zgodnie z nimi egzekwujemy kary. Nie pasuje, trudno, było jechać zgodnie z przepisami.
Od początku byłem pewien, że z tego startu wynikną same problemy, ale to nikogo nie usprawiedliwia. Nie raz widziałem w swoim życiu tzw. jump starty z końca stawki i wyprzedzanie połowy stawki przy green flag, widocznie wy nie. Co też by tłumaczyło brak zimnej głowy przy starcie. Jeszcze 20 takich startów i się nauczycie. Albo i nie i wrócimy do starych metod. : ) Mi to szczerze obojętne, bo co byśmy nie dali i tak po następnym wyścigu będzie fala oburzenia czemu tak a nie inaczej. : )
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 17:56
Meewosh, start, to start, a nie formujące. Sygnałem startu jest czas SC i w tym momencie kończy się formujące. Jeśli ktoś po tym sygnale zaśpi na starcie tak ja Ty i Goliath, to nie powinien być chroniony zakazem wyprzedzania. Nigdzie na świecie po starcie za SC nie ma takiego zakazu. Zielone flagi oznaczają początek ścigania, czy jest to przed, czy za linią s/m. Jeszcze raz apelują o wyrzucenie tego punktu z regulaminu. A jump start można sprawdzić na powtórce i jest to bardzo proste i doskonale widoczne.
Reputacja : 0
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 18:10
meewosh napisał:SC musiał jechać inaczej aby odjechać od stawki i usunąć się z toru w sposób bezpieczny. Nie patrzcie na SC ale na swoje liczniki. SC tylko prowadzi stawkę. A jeśli ktoś celowo nie przyśpieszy - zwolni bądź zahamuje przy green flag - wtedy dostanie sam DT. Oczywiście nie licząc marginesu kilku sekund od ukazania się 'Green flag', bo wtedy liczy się czas reakcji samego kierowcy, a reakcję każdy ma inną.
Dlaczego SC w R1 jechał 159 km/h na prostej start meta a w R2 120 km/h? Dlaczego w R1 SC chciał odjechać od reszty stawki na prostej start meta na w R2 tego nie zrobił?

on Pią Mar 23 2018, 18:11
Gdzie wy wszyscy byliście przed wyścigiem z tymi apelacjami o zmiany regulaminu? Zaspałem powiadasz? No to 120-130 na prostej startowej zgodnie z regulaminem to zaspanie teraz? Może udowodnij, że nigdzie na świecie nie ma takich zapisów, daj przykład z innych serii wyścigowych na poparcie Twej hipotezy. Poczytam, popatrzę. Jeśli chodzi o zmiany regulaminu to świetnie się składa, że wnioskują o to osoby, które dostały DT/SG. Jasnym jest, że argumenty takich osób będą jednoznacznie prowadziły do wykluczenia pewnych niesprzyjających im zapisków w regulaminie. Gdzie był wasz rozsądek jadąc 160 na prostej startowej? W tym naszym podłym regulaminie? Śmieszy mnie ta sytuacja i obrazuje zbyt duży wpływ uczestników ligi na wymuszanie zmian w lidze, nie przed jej startem, a po jej wystartowaniu i nałożeniu nań pierwszych kar. Żeby to były jeszcze jakieś solidne argumenty poparte czymkolwiek. A tak to jeden krzyczy, drugi wtóruje. Trzeci zaraz będzie sprawdzał każdego i zawnioskuje o DSQ z powodu przekroczenia prędkości o 1km/h. Jeszcze brakuje porównania wagi czynu osoby która jechała 160km/h z osobą, która jechała 130km/h.

on Pią Mar 23 2018, 18:12
Pytaj się yarka vel arsenalHD o jazdę SC, nie mnie. Niemniej jednak jego jazda w żadnym stopniu was nie usprawiedliwia.
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 18:30
WTCC - zawody rangi mistrzostw świata. Start lotny.

https://www.youtube.com/watch?v=4L03Z-saC4A&t=16s
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 18:44
Meewosh, przed startem obaj, Ty i ja, jedziemy z tą samą prędkością, a ja jestem w prawidłowej odległości za Tobą. Po ukazaniu się czasu SC ja wciskam gaz, a Ty NIE. Robisz to o dobrą chwilę później, więc śpisz na starcie, tym samym utrudniasz prawidłowy start jadącym za Tobą. I za to chcesz karać mnie?
Co do regulaminu i procedury startu, to już dawno proponowałem vulgarowi inne rozwiązanie, które eliminuje wszystkie wady obecnego rozwiązania ale wybraliście inne. Celowo nie zgłaszałem wniosku o zmiany, bo chciałem żebyście się na własnej skórze przekonali, że to, co wymyśliliście nie ma prawa się udać, bo jest fizycznie niewykonalne. Teraz już chyba rozumiecie, że to błędne rozwiązanie i start taki, jaki sobie wymarzyliście jest z pewnością atrakcyjny wizualnie ale bardzo trudny do wykonania, a szczególnie w grupie, która nigdy do tej pory tak nie startowała.
To, czy w efekcie będziecie za to karać, dla mnie jest bez znaczenia, bo nie jeżdżę tu dla punktów, a dla przyjemności ścigania się w dobrym towarzystwie. Ale jeśli będziecie w taki sposób podchodzić do, jakby nie było, zabawy i niepotrzebnie ją komplikować przerostem formy nad treścią, jaką jest w tej chwili regulamin w części procedury startu, to za chwilę nie będzie się z kim bawić. Przemyślcie to panowie, bo wyścigi to w sumie prosta zabawa, którą komplikują zupełnie niepotrzebnie przerośnięte regulaminy i skomplikowane zasady z zupełnie innej bajki.
Admin

on Pią Mar 23 2018, 19:31
Panowie z racji tego ze mam ciężki weekend przed soba odpisze teraz na szybko. Chce z wami podjac dyskusje na ten temat. Byc moze od nastepnej rundy nie polecimy z Sc w celu unikniecia niepotrzebnych komplikacji tak jak old napisal. Postaram sie napisac szerszego posta i wykasnic z wami ten temat jak znajde chwile. Tymczasem zycze wszystkim milego weekendu Smile

Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 19:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Poniższe dwa filmy pokazują ostry start w wykonaniu moim i meewosha. Przypominam, że następuje on w momencie przecięcia przez SC linii s/m i pokazania się na ekranie jego czasu pierwszego okrążenia, co następuje w tym samym momencie. Na powtórce ten czas się nie ukazuje, bo Arsenal wyszedł z toru i gra jego czasu nie zapisuje. Moment zatrzymania powtórki jest momentem ostrego startu, co widać po zmianie nr. okrążenia dla SC, co oznacza przecięcie przez niego linii s/m i pokazania się jego czasu.
Proszę sobie porównać kiedy po tym momencie wystartowałem do wyścigu ja, a kiedy meewosh i czy przypadkiem nie powinien przyznać sobie kary za świadome i celowe opóźnienie startu, czym spowodował niebezpieczną sytuację dla jadących za nim i zmusił ich do złamania regulaminu w celu uniknięcia karambolu na starcie Very Happy
Meewosh, daj spokój i wycofajcie się z tych kar i z takich cudacznych zapisów w regulaminie, bo to niczemu dobremu nie służy.

https://www.youtube.com/watch?v=48ABkwhlFcI
https://www.youtube.com/watch?v=Wd0tudzlmIQ

Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 19:48
W drugim wyścigu / starcie też popełnił błąd.

Ładne światła stopu widać na powyższych filmach Smile
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 20:55
Po pierwsze: na początku mieliśmy ruszać po zjechaniu SC do PIT. Potem ustalono, że po przekroczeniu linii startu aby wszyscy wiedzieli kiedy wciskać gaz.
Po drugie: byłem na dwóch próbach i nikt nie pisał, że z tym coś było nie tak. Tylko mieliśmy problem z jechaniem po swoim pasie
Po trzecie: vulgar pisał : "przekracza linię i dzida"

Proszę nie komplikujcie! Było naprawdę rewelacyjnie!!!!! Nie psujcie zabawy, zmieńcie regulamin.
Admin

on Pią Mar 23 2018, 21:17
prorock1975 napisał:Po pierwsze: na początku mieliśmy ruszać po zjechaniu SC do PIT. Potem ustalono, że po przekroczeniu linii startu aby wszyscy wiedzieli kiedy wciskać gaz.
Po drugie: byłem na dwóch próbach i nikt nie pisał, że z tym coś było nie tak. Tylko mieliśmy problem z jechaniem po swoim pasie
Po trzecie: vulgar pisał : "przekracza linię i dzida"

Proszę nie komplikujcie! Było naprawdę rewelacyjnie!!!!! Nie psujcie zabawy, zmieńcie regulamin.

Naprawdę nie chce dokładać do pieca Very Happy ale czy przeczytałeś ostateczna wersje regulaminu odnośnie SC?? Na testowych wyścigach testowaliśmy rożne podejście do SC.

Jutro wydam oświadczenie odnośnie tego czy pojedziemy z SC w następnej rundzie oraz podejmę decyzje dotycząca kar jakie nałożył Meewosh.

Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 23:01
Jak wiadomo jestem nowy w lidze i po pierwszym wyścigu dopiero zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, ile pracy muszą włożyć w to organizatorzy. Zauważyłem przede wszystkim, że podejście organizatorów jest bardzo profesjonalne. Jestem człowiekiem, który bardzo ceni czas swój i innych, dlatego wychodzę z (odważną) inicjatywą wnoszenia opłat od wyścigu. Kwota oczywiście jest do ustalenia przez założycieli i to głównie do nich mają trafiać pieniądze, lecz sądzę też, że jakiś procent powinien skapnąć osobie/osobom, które transmitują i komentują wyścigi. Przykładowo 15 zł od wyścigu - 10 dla organizatorów/sędziów, 5 dla osoby transmitującej. Jakie są plusy tego rozwiązania ?
-Poważne podejście do zasad i wyścigów ze strony zawodników jak i organizatorów
-Fundusze na rozwój ligi 
-Zadość uczynienie osobom, które poświęcają swój czas na to, by nasz wyścig miał "ręce i nogi"

Minusy ?
-Jesteśmy lżejsi o kilka zł Razz

Zdaję sobie sprawę, że narażę się pewnie kilku osobom przez ten pomysł ale pomyślcie tylko... dla jednostki te kilka zł to jest nic, lecz ostatecznie wnosi za sobą bardzo dużo. Powinniśmy również, jako zawodnicy dbać o rozwój ligi, a to moim zdaniem wniesie ją na kolejny level.
Reputacja : 7
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 23:23
OPomysł ciekawy - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, ile czasu Organizatorzy muszą poświęcić na obejrzenie powtórek, celem weryfikacji ścinania zakrętów... . 

Jestem za, ale podejrzewam, że nie będzie to łatwe do zorganizowania. Dużo osób dopiero co przybyło, niektórzy się nie pojawili mimo zapisu, a nawet „stała” ekipa nie zawsze bierze udział. Zmierzam do tego, ze mogą pojawić się głosy, ze „ja w tym tygodniu nie jechałem to nie płace”.  

ALE...

Ma to tez dobra strone: moglibyśmy płacić za cała lige z góry i nie rozdrabniać się na wyliczanki. Może byłaby to dodatkowa motywacja, by jeździć co tydzień. Chociaż przy takich kwotach to nie wiem jakie by to miało mieć znaczenie Smile

Trzeba tez wziąć pod uwagę, ze niektórzy mogą powiedziec (albo pomyśleć bez dzielenia się tym), ze „ooo ledwo się zaczęło, a już każą płacić”. I to się odbije całej lidze przysłowiowa czkawka bo frekwencja spadnie. 

NAPEWNO jest to ciekawy pomysł i wart przedyskutowania. Póki co jest nas dwóch Smile
Admin

on Pią Mar 23 2018, 23:40
Ja jestem za o ile wszystkie pieniadze zostana przelane na cele charytatywne i mysle ze zgodzi sie ze mna Meewosh oraz osoby ktore transmituja nasze zmagania. Oczywiście byl pomysl,ktory staral sie zrealizowqc Axe (jeszcze na starym forum) HHC czyli help Helena Cup w gts ale niecbylo chetnych. Nie mozna tego powoedziec o pc2 bo tam ostatnio frekwencja byla spora. Wiec jesli jest taka inicjatywa zeby cos placic to oczywiscie sam chetnie sie dorzuce ale tylko i wylacznie na cele charytatywne Smile wiec Estring super pomysl Smile

Reputacja : 7
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 23:43
Kurde odpalałem temat na telefonie i chyba przez przypadek kliknąłem minusa do czyjejś wypowiedzi powyżej. Sory! :/ nie wiem jak to cofnąć?
Powrót do góry