Cayman Cup Dyskusja Ogólna - Page 3
Zaloguj
Szukaj
Display results as :
Advanced Search
Statistics
Mamy 125 zarejestrowanych użytkownikówOstatnio zarejestrował się Kiler__PSNasi użytkownicy napisali 1610 wiadomościin 119 subjects
Top posting users this week
3 Posty - 20%
2 Posty - 13%
2 Posty - 13%
2 Posty - 13%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
1 Pisanie - 7%
Share
Go down
Admin
Reputacja : 8
Zobacz profil autorahttps://www.youtube.com/channel/UCPP-qhGGej1tenl8CReMNAg?

Re: Cayman Cup Dyskusja Ogólna

on Pią Mar 23 2018, 23:51
Aluzjonista napisał:Kurde odpalałem temat na telefonie i chyba przez przypadek kliknąłem minusa do czyjejś wypowiedzi powyżej. Sory! :/ nie wiem jak to cofnąć?

Nie da sie

Reputacja : 7
Zobacz profil autora

on Pią Mar 23 2018, 23:54
To przepraszam najmocniej...

Chciałem powiększyć to na ekranie telefonu i tak wyszło niezdarnie...
Admin
Reputacja : 9
Zobacz profil autorahttp://psrace.forumotion.com

on Sob Mar 24 2018, 01:45
Panowie. Wstrzymajcie swoje konie na razie. Co miesiąc jest organizowany Help Helena Cup w Project Cars 2, jak i teraz będzie w GTS. Będzie to dobra okazja, żeby się wykazać. Za lige nie pobieramy, oraz nie będziemy pobierać pieniędzy. Poświęcamy swój czas, w cholere czasu wręcz. Zadowoleni uczestnicy, świetna atmosfera i zgrana ekipa na różnych grach to dobre wynagrodzenie, bo nikt nas nie zmusza do prowadzenia niczego. Niedługo na stronie pojawią się reklamy, więc nie będziemy zmuszeni dokładać do tego, a może uda nam się zebrać wystarczająco na nagrody w obu ligach (pc2, gts). 
Co do hhc, na forum pojawi się niedługo pierwsza informacja. Muszę dogadać szczegóły z pssite
Reputacja : 0
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 06:09
Wybaczcie mi za ten SC. Pierwszy rax od ładnych paru lat na padxie próbowałem jechać i są efekty. Następnym razem ( o ile będzie następny ;]  postaram się lepiej prowadzić.
Nie rozumiem trochę tej dramy o formujące z SC. Bo ten zaśpi na starcie itp. Zawsze ktoś spóźni start. Nie ważne czy zatrzymany czy lotny. Czy w simie czy w "realu"  Jak to na wyścigach.
Admin
Reputacja : 16
Zobacz profil autorahttps://www.youtube.com/user/sebaws98

on Sob Mar 24 2018, 06:50
Chłopaki bardzo fajnie że ktoś z zewnątrz docenia to co robimy ale umowny sie my robimy to dla  przyjemności a nie pieniędzy.  Oczywiście organizowanie eventu ( nie wazne czy PC 2 czy GT sport) zabiera mnóstwo czasu ale jak powiedziałem to wszystko po .to aby wszyscy  dobrze się bawili Wink Wink

Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 08:10
Zbiórkę kasy to można robić jedynie na stabilne serwery dedykowane do wykupienia. Jeśli takie kiedykolwiek się pojawią. W innym przypadku nie ma mowy moim zadaniem o kasowaniu uczestników.
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 09:40
To może i ja dodam swoje spostrzeżenia. Na wstępie przepraszam za brak malowania PSSITE, ale miałem problemy z ogarnięciem/znalezieniem kalkomanii - dzięki Vulgar już mam, a więc sytuacja się nie powtórzy Smile

Co do samego regulaminu startu, osobiście czytałem go kilka razy i nie potrafiłem sobie wyobrazić jak to tak naprawdę ma wyglądać. Popieram w temacie Olda bo tak samo to zrozumiałem jak On, pojawia się czas SC i but. Tak też zrobiłem w R2 (w R1 patrzyłem co robią inni Razz). Skończyło się karą, ok nie będę dyskutował z regulaminem, ale podejrzewam, że przy takich zasadach startu nie będzie to ostatnia kara... Podczas okrążenia formującego każdy miał trzymać swój tor jazdy maks. do połowy auta poprzedzającego utrzymując 120km/h, a w rzeczywistości było ostre przyspieszanie i hamowanie o zajeżdżaniu drogi już nie wspomnę.
Cały czas się zastanawiam, dlaczego nie ustawimy się na polach startowych i nie startujemy z miejsca? Mniej zamieszania z regulaminem startu i ciekawszy wyścig bo już na starcie może się wiele zmienić. Chyba, że jest coś co wyklucza taki start a ja o tym nie wiem...
Reputacja : 2
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 09:58
Chodzi o to że z SC mamy klimat +100 Smile
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 10:15
Ja byłem przekonany, że jak się mój czas wyswietli to but w podłogę. Ale faktycznie będzie to ciężkie jak mabSC jechać do końca okrążenia 120km/h. Mogą się ludzie pozabijać o to SC. Ale wszystko jest do dopracowania ☺️
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 10:31
Z całym szacunkiem, ale odwołuje się do kary nałożonej na mnie i kolegów.

"c) Osoba, która prowadzi okrążenie formujące powinna jechać w miarę możliwości ze stała prędkością przez pierwsze okrążenie.
d) Na okrążeniu formującym kierowcy zobowiązani są do zachowania dystansu 2-5 długości samochodu do auta poprzedzającego z zachowaniem prędkości nie przekraczającej 120km/h."

Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mam utrzymać odległość od SC 2-5 długości samochodu jadąc 120km/h gdy ten jedzie 160km/h? Już pomijam fakt, że wypadł kilka razy z toru (to było nawet zabawne, bo oglądałem później kawałek streama), ale z tego co rozumiem nie wolno mi wyprzedzić SC a gdy ten wypadł na trawę musiałem prawie stanąć w miejscu i dostałem strzała w tylny bagażnik. 

Reasumując:
"Osoba, która prowadzi okrążenie formujące powinna jechać w miarę możliwości ze stała prędkością przez pierwsze okrążenie." 
Ten warunek nie został absolutnie spełniony. Jechałem za SC w miarę możliwości utrzymując się blisko niego, ale działy się trochę nieprzewidywalne rzeczy, bo ArsenalHD czasami skręcał w nie to lewo Very Happy Rozumiem sytuację i pełne zrozumienie dla Ciebie Smile

Robiłem to pierwszy raz tak jak nasz streamer, więc utrzymywałem odległość i prędkość SC tak jak potrafiłem. Przy różnicy prędkości 40km/h w ciągu każdej sekundy odległość rośnie około 11 metrów, więc już po 3 sekundach takiej jazdy "zgubiłbym" SC znajdując się dodatkowe 6-7 długości samochodu za nim, łamiąc w ten sposób regulamin. Stało co się stało (było zabawnie) ale jak bym dobrze nie pojechał za SC to i tak złamałbym zasadę 2-5 odległości lub 120km/h.
Czy obciążenie mnie i kolegów karą której nie byliśmy w stanie uniknąć z przyczyn wszystkim wiadomych jest moralnie poprawne?
Wysoki sądzie wnoszę o rozsądek i uniewinnienie tej bandy a cytując ArsenalHD "świętej trójcy"  Laughing w składzie:
bytkuba, SRC_puzeI oraz Qverde955
Admin

on Sob Mar 24 2018, 10:32
Cześć myślę, ze wszyscy na to czekali Smile

Po rozmowach z Meewoshem oraz po analizie regulaminu dotyczącego SC doszedłem do wniosku, że wszystkie kary nałożone zostają wycofane. (Dotyczy tylko kar nałożonych podczas okrążenia formującego)

Sam regulamin był tak konstruowany aby każdy miał w "teorii" równe szanse podczas startu.

d) Wyprzedzanie przed linią startu mety jest ZAKAZANE. Zasada ta nie dotyczy wyprzedzania
- ominięcia auta 'obok' w tym samym rzędzie. Złamanie tej zasady będzie oznaczać karę DT
- a zatem odpowiednik kary 25s. doliczonej do czasu wyścigu kierowcy. (
Jest to kłopotliwe ale konieczne, ponieważ osoby startujące z ostatniej linii mogłyby specjalnie nabrać większych prędkości,
po czym przy 'Green flag' będąc już dużo bardziej rozpędzonym osiągnąć znaczące korzyści.)

Okazuje się że nie do  końca zadziało to jak powinno pomimo chęci tego żeby każdy miał równe szanse podczas okrążenia formującego i nikt nie stracił swojej pozycji.

Kolejna kwestia dotyczy  SC

Tak jak napisał:
prorock1975 napisał:Chodzi o to że z SC mamy klimat +100 Smile

Jazda z SC daje super klimat. Na ten moment nie wiem czy następny wyścig polecimy z SC. Musze dopracować regulamin oraz ww wpis wyrzucić i zastąpić kolejnym który być może będzie lepszy Very Happy
Czekam na wasze sugestie dotyczące jak według was powinien wyglądać start z SC

Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 10:35
Najpierw to w ten czwartek musi być ktoś chętny jechać SC
Admin

on Sob Mar 24 2018, 10:36
Jarek napisał:Najpierw to w ten czwartek musi być ktoś chętny jechać SC

Jeśli nikt nie będzie chętny to będę miał więcej czasu na dopracowanie regulaminu Very Happy

Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 10:58
Właśnie obejrzałem powtórkę, kary nie mają sensu tym razem bo złamali je wszyscy! Very Happy
Zrobiłem pauzę w momencie gdzie SC miał 161km/h, wtedy też wszyscy mieli na budziku +120km/h więc wg przepisów kara należy się wszystkim Wink
Najmniej przekroczył prędkość Meeewosh bo jechał tylko 122km/h i za to szacun Smile
Admin

on Sob Mar 24 2018, 10:59
SRC_puzel napisał:Właśnie obejrzałem powtórkę, kary nie mają sensu tym razem bo złamali je wszyscy! Very Happy
Zrobiłem pauzę w momencie gdzie SC miał 161km/h, wtedy też wszyscy mieli na budziku +120km/h więc wg przepisów kara należy się wszystkim Wink
Najmniej przekroczył prędkość Meeewosh bo jechał tylko 122km/h i za to szacun Smile

Dlatego anuluje my kary , a regulamin sc zostanie zmieniony

Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 11:34
To skoro kar nie będzie to dodam że wniosek był źle złożony.

9h. Każda osoba składająca protest zobowiązana jest umieścić odpowiednio:
- nagranie z perspektywy sprawcy czynu (najlepiej z kokpitu bądź tyłu auta).
- nagranie z perspektywy poszkodowanego (najlepiej z dachu bądź też tyłu auta).
Reputacja : 10
Zobacz profil autorahttps://conquestracing.net/

on Sob Mar 24 2018, 11:52
A o czym teraz rozmawiasz? I kim jest poszkodowany w tym przypdku?
Admin

on Sob Mar 24 2018, 12:19
Message reputation : 100% (1 vote)
meewosh napisał:A o czym teraz rozmawiasz? I kim jest poszkodowany w tym przypdku?

Chodzi o to ze w swoim wniosku nie dales zadnego filmu tylko zdjecie. Przynajmniej ja to tak zrozumialem. W kazdym razie nie marnujcie juz energi na dyskusje o pkt regulaminu ktorego juz nie ma Smile chodzi oczywiscie o regulamin sc

Reputacja : 10
Zobacz profil autorahttps://conquestracing.net/

on Sob Mar 24 2018, 12:27
Dałem filmik z mojego ujęcia. Kolejny raz widać jak niektórzy czytają posty. Miałem dac ujęcia z perspektywy każdego? Trochę rozsądku, kiedy na to czas miałbym znaleźć.
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 12:31
Filmik odnosił się tylko do jednej sytuacji w której pokazałeś jak prawie poprawnie trzeba się ustawić.
Admin

on Sob Mar 24 2018, 12:38
Tak film jest, ale to nie zmienia faktu zr dyskutujecie o wniosku ktory został odrzucony.

Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 12:49
To prawda. Z mojej strony to wszytko Smile

Czyli rozumiem że mój wniosek również jest nie ważny?
Admin

on Sob Mar 24 2018, 12:57
bytkuba napisał:To prawda. Z mojej strony to wszytko Smile

Czyli rozumiem że mój wniosek również jest nie ważny?

Tak anuluje wszystkie wnioski dotyczace SC. Jesli pisales odnosnie innych zdarzen to podlegaja one ocenie. Mam nadzieje, że temat został rozwiazany odnosnie SC.

Reputacja : 32
Zobacz profil autora

on Sob Mar 24 2018, 13:59
Skoro organizatorzy czekają na propozycje, to jedną już przedstawiłem ale jeśli mamy jechać z SC, to dam drugą.
SC jedzie jak do tej pory, czyli z prędkością ok. 100 km/h, a cała stawka za nim w bezpiecznej dla każdego odległości. Na dojeździe do ostatniego zakrętu toru SC zwalnia do ok. 60km/h po to, aby przed tym zakrętem stawka ustawiła się w dwóch rzędach, każdy na swojej pozycji. SC po wyjeździe na ostatnią prostą, wciąż jadąc ok. 60 km/h, obserwuje mapę toru i gdy zauważy, że końcówka stawki jest już w ostatnim zakręcie daje po garach i gna do linii s/m ile ma sił w silniku, a reszta nadal jedzie z tą samą prędkością. W momencie gdy SC przetnie linię s/m i na ekranie pojawi się jego czas pierwszego okrążenia (taka namiastka zielonych świateł) następuje ostry start i ściganie. W tym momencie wszyscy dają po gazie i nie ma żadnego zakazu wyprzedzania przed linią s/m. SC po przejeździe linii s/m albo wciska "opcje" i "wyjdź" albo natychmiast zjeżdża poza obrys toru w takie miejsce aby nikomu nie przeszkadzać. To tyle w sprawie startu za SC po formującym.
Druga sprawa, to wybór przez kierowcę z PP strony toru, z której chce startować. Na Interlagos nikt takiego wyboru nie dokonał, więc i z tego powodu zrobiło się pewne zamieszanie.
Moja propozycja w tej kwestii jest taka.
Wiemy, że przy umieszczeniu na polach startowych SC na pierwszym polu, osoba która pojedzie z PP ma numer 2, czyli parzysty. Osoba ta na dojeździe do ostatniego zakrętu na formującym ustawia się po tej stronie toru, po której znajduje się pierwsze pole startowe na danym torze. Osoba startująca z drugiego pola ma nr. 3, więc nieparzysty i ustawia się obok osoby z PP ale w połowie długości jego auta, po drugiej stronie toru niż PP. Reszta stawki ustawia się za pierwszą dwójką w ten sam sposób, Osoby z numerami parzystymi po tej stronie co PP, a z nieparzystymi po drugiej. I tak ustawieni już przed ostatnim zakrętem toru wszyscy wjeżdżają na prostą startową.
Jeśli moje propozycje zostaną zaakceptowane, to przydałoby się w najmniej 5 osób nagrać jakiś film instruktażowy, żeby ktoś nie napisał potem, że nie wiedział jak to ma wyglądać. Ja jestem do dyspozycji i mogę jechać raz jako SC, a raz jako PP.
Admin

on Sob Mar 24 2018, 14:04
Ok cenne uwagi. Juz sam ma kilka pomyslow wartych sprawdzenia pozniej to wszystko opisze zeby kazdy mogl sie zaznajomic. Jesli chodz o PP i wybor strony toru to ile sie nie myle ta zasada miala byc stosowana wylacznie wtedy kiedy PP prowadzi okr formujace. Caly pkt4 w regulaminie SC zostałjuz oznaczony jako nieobowiązujący